Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Plan ogólny miasta Lubań - sprawdź rejestr urbanistyczny Lubania

Posiadasz działki lub planujesz zakup działki w Lubaniu? Dowiedz się czym jest Plan Ogólny i co to dla Ciebie oznacza!

Zobacz więcej interesujących tematów, przejdź na: Geoportal Lubań.

Plan ogólny Lubania - Rejestr urbanistyczny miasta Lubań
Plan ogólny miasta Lubań

Czym jest Plan ogólny Lubania?

Plan ogólny to nowy, strategiczny dokument planistyczny, który definiuje ramy rozwoju przestrzennego miasta Lubań. W odróżnieniu od tradycyjnych dokumentów, plan ogólny Lubania jest zbiorem danych przestrzennych, prezentowanych w formie interaktywnej mapy. Zastępuje on dotychczasowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, stając się fundamentem dla wszelkich decyzji dotyczących planowania przestrzennego w Lubaniu.

Ustalenia planu ogólnego są wiążące dla miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy. To kluczowy dokument, który wskaże, jakie inwestycje i zabudowa będą możliwe na Twojej działce w Lubaniu.

Plan ogólny miasta Lubań

Projekt Planu ogólnego dla miasta Lubań został opublikowany i jest dostępny do wglądu. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie strefy zostały wyznaczone dla Twoich nieruchomości.

Przejdź do mapy Planu ogólnego miasta Lubań w Geoportalu Na Mapie

Sprawdź działkę Online z profesjonalnym Raportem o terenie OnGeo.pl

Chcesz mieć pełen obraz swojej nieruchomości w jednym dokumencie w kilka minut? Raport o Terenie OnGeo.pl to kompleksowe opracowanie, które dostarczy Ci szczegółowych informacji o Twojej działce, w tym analizę aktualnych planów miejscowych, stref ograniczeń, zagrożeń, uciążliwości, dostępu do mediów, a także danych z ewidencji gruntów i budynków. Dzięki temu szybko i łatwo zweryfikujesz przeznaczenie swojej działki w kontekście Planu ogólnego, a także sprawdzisz potencjalne ograniczenia inwestycyjne. Nie czekaj, zyskaj pewność i podejmuj świadome decyzje! Sprawdź Raport o Terenie OnGeo.pl i zadbaj o bezpieczeństwo swojej inwestycji.

Zobacz: Przykładowy Raport dla działki OnGeo.pl

Zamów Raport dla działki

Plan ogólny Lubania w liczbach

Projekt

Projekt planu ogólnego dzieli całą miasto Lubań na strefy planistyczne, które określają, jakie funkcje mogą pojawić się na danym terenie: zabudowa mieszkaniowa, usługi, produkcja rolna czy tereny otwarte. Poniżej zebraliśmy najważniejsze dane: ile stref wyznaczono w mieście Lubań, jaką powierzchnię zajmują i jaki to procent miasta. Sprawdź też, gdzie wyznaczono obszar uzupełnienia zabudowy, bo tylko tam po wejściu planu w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy.

Powierzchnia miasta

Powierzchnia miasta

1 612.83 ha

Liczba wyznaczonych stref

Liczba wyznaczonych stref

410

Obszar uzupełnienia zabudowy

Obszar uzupełnienia zabudowy

0 ha

0% miasta

Największa strefa

Największa strefa

Strefa otwarta

27.8%

Strefy planistyczne w mieście Lubań

W mieście Lubań wyznaczono 410 stref planistycznych w 12 rodzajach. Największą część miasta, 27.8%, zajmuje strefa otwarta, a strefy z zabudową mieszkaniową obejmują łącznie 30.6%.

SymbolRodzaj strefyLiczba strefPowierzchnia [ha] Udział w powierzchni
SOStrefa otwarta23447.8427.8%
SJStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną74298.9118.5%
SNStrefa zieleni i rekreacji44240.6814.9%
SWStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną102184.7511.5%
SPStrefa gospodarcza17156.689.7%
SKStrefa komunikacyjna5084.045.2%
SUStrefa usługowa6275.434.7%
SGStrefa górnictwa256.463.5%
SIStrefa infrastrukturalna2830.351.9%
SHStrefa handlu wielkopowierzchniowego215.681%
SCStrefa cmentarzy312.590.8%
SZStrefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową39.410.6%
Razem4101 612.82 100%

Obszar uzupełnienia zabudowy w Lubaniu

Obszar uzupełnienia zabudowy (OUZ) to tereny, na których po wejściu planu ogólnego w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. W mieście Lubań wyznaczono go na 0 ha, czyli 0% powierzchni miasta. Poza tym obszarem nowa zabudowa będzie możliwa tylko na podstawie miejscowego planu.

Wyznaczono także obszar zabudowy śródmiejskiej o powierzchni 98.31 ha (6.1% powierzchni miasta).

Porównanie z innymi gminami powiatu

OUZ w Lubaniu: 0%, średnio w powiecie: 1.7%. Strefy z zabudową mieszkaniową obejmują 30.6% powierzchni miasta, średnio w powiecie: 15.3%. Średnie obliczono na podstawie 5 gmin z danymi.

Sąsiednie gminy

Gmina Obszar uzupełnienia zabudowy Strefy z zabudową mieszkaniową
Siekierczyn5.3%15.7%
Lubań brak projektu planu ogólnego
Platerówka3%3.2%

Informacje o Planie ogólnym Lubania w pigułce

Chcesz dowiedzieć się więcej o Planie ogólnym? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje w formie broszury informacyjnej w PDF:

PLAN OGÓLNY GMINY. Co to dla Ciebie oznacza?

Szczegółowe informacje o planie ogólnym gminy znajdziesz w artykule: Plan ogólny gminy. Czym jest i co zawiera?

Złóż swój wniosek do Planu ogólnego, miej wpływ na zagospodarowanie przestrzeni

Proces zbierania wniosków do Planu Ogólnego jest kluczowym etapem konsultacji społecznych, który umożliwia mieszkańcom Lubania wpływ na przyszły kształt przestrzeni.

Każdy zainteresowany może złożyć wniosek do Planu ogólnego – osoby fizyczne, prawne, instytucje czy organizacje. Wnioski można składać w formie elektronicznej lub papierowej, zgodnie z wytycznymi urzędu.

Szczegółowe informacje o procedurze konsultacji społecznych planu ogólnego znajdziesz w artykule: Jak składać wnioski do Planu ogólnego? Kompletny przewodnik

Pobierz formularze wniosków POG

Szkolenia z Planu ogólnego gminy w QGIS

Dla pracowników jednostek samorządowych zajmujących się tematami związanymi z zagospodarowaniem przestrzennym, a także dla planistów, urbanistów, architektów i wszystkich branż zajmujących się gospodarką przestrzenną przygotowaliśmy dedykowane kursy z tematyki Planu ogólnego gminy.

Szkolenie "Plan ogólny gminy w QGIS – krok po kroku" to kontynuacja zakończonego w 2024 r. sukcesem projektu " WSPÓLNA PRZESTRZEŃ ", zleconego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przeszkoliliśmy niemal 800 osób! Zapraszamy na szkolenie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Szkolenia GIS .

Pomóż nam stworzyć interaktywną mapę Planu Ogólnego Lubania!

Masz informacje o aktualizacji projektu Planu Ogólnego dla Lubania? Znasz stronę urzędu, gdzie udostępniono te dane? Podziel się z nami!

Jeśli jesteś przedstawicielem urzędu gminy Lubań, oferujemy bezpłatną publikację danych w formie interaktywnej mapy. Proponujemy, aby gmina zamieściły na stronie urzędu link do Interaktywnej Mapy POG dla Lubania, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do Planu Ogólnego. To nowoczesny i wygodny sposób prezentacji, który ułatwi mieszkańcom gminy Lubań oraz inwestorom korzystanie z ważnych informacji. Razem tworzymy coś wartościowego!

W zamian:

  • Dostęp do interaktywnej mapy Planu Ogólnego Lubania!
  • Możliwość wpływu na rozwój narzędzia dla mieszkańców Lubania.

Plan ogólny w sąsiednich gminach:

POG Lubań - POG Siekierczyn - POG Platerówka